Wn.181201/599/T________________________

Sound Waterboarding Fest 2019_____________
III Międzynarodowy Festiwal Muzyki BDSM_____

Podmiot wnioskujący: Agencja Koncertowa „Sweet Victims”, www.sweet-victims.com.pl____

Opis skrócony: Festiwal muzyczny Sound Waterboarding Fest jest obecnie jako brand rozpoznawalny na całym świecie. Na chwilę obecną odbyły się dwie edycje Festiwalu będące międzynarodowo dużymi sukcesami. BDSMuzik jest to obecnie najbardziej dynamiczny gatunek muzyczny pod względem wzrostu sprzedaży światowej. Jako pierwsi w Polsce zaprezentowaliśmy go publiczności na Festiwalu. Od początku działalności oferujemy najwyższą jakość muzycznie, jak też organizacyjnie.

Pełny opis: BDSMuzik jest to obecnie najbardziej dynamiczny gatunek muzyczny. Festiwale z misją tej kultury muzycznej powstały m. in. w Berlinie, Nowym Jorku, Tokio, Stockholm, Rzymie, Chinach, jak też Brazylii.

Zorganizowanie koncertu w tym gatunku wymaga kreowania sali xded (eng. extreme dedication room) będącej przestrzenią powiększającą, jak też intensyfikującą ekstremalne wrażenia słuchowe publiczności przebywającej podczas słuchania w pozycji dyskomfortowej. Obecnie na świecie stosowana jest duża dowolność przy kreowaniu xded rooms. W ramach Sound Waterboarding Fest konsekwentnie postawiliśmy na model tradycyjny, tzn. classic xded, będący salą wypełnioną na podłodze żwirem oraz tłuczoną cegłą, na której publiczność festiwalu przebywa w pozycji klęczącej przy jednoczesnym doznaniu związania rąk za pomocą trytytek. Oferujemy również możliwość zakneblowania, która nie jest obligatoryjna.

Od czasu drugiej edycji Festiwalu, jako pierwsi w Europie, proponujemy ofertę profilowaną, w której znajduje się podstawowy XRoom, jak też VIPXRoom będący salą z tłuczonym szkłem, pozyskanym metodą environment friendly przy użyciu używanych butelek, jak również oferującą publiczności doznanie profesjonalnego związania drutem miedzianym 1,5 milimetra. Dodatkową ofertą do wyboru wolontaryjnego jest dostępny tylko w tej sali blindfolding, który jest oferowany w połączeniu z zakneblowaniem, jak też rozłącznie. Różnokolorowość szkła z potłuczonych butelek, za pomocą którego dedykowano podłogę w sali VIPXRoom, pozwala zatrudnionym przez nas profesjonalnym oświetleniowcom na innowacyjne metody oświetlenia, jak też wizualizacji koncertów.

Cele: Standardem światowym podczas koncertów BDSMuzik jest brak opłaty za bilet wstępu. Jest to spowodowane przez tradycję, sięgającą początków ruchu BDSMuzik, będącego w alternatywie dla kultury mainstreamowej. Na koncertach tego gatunku muzycznego przyjęty jest zwyczaj płacenia podczas wyjścia z koncertu przy równoczesnym obniżaniu ceny biletu wyjściowego przez organizatorów wraz z upływem czasu. Na początku kultury BDSMuzik pozwalało to na sfinansowanie koncertu przez tzw. „pikników”, tzn. ludzi odwiedzających koncert pod względem ciekawostki, jako turyści nie będący w stanie przebywać w oferowanych warunkach w pełnym wymiarze czasowym. W tradycji BDSMuzik jest obniżanie ceny wyjścia do zera, kiedy koncert się skończył. Oferowało to publiczności szansę na wyjątkowe doświadczenia nieodpłatnie w wypadku pełnej gotowości na doświadczanie.

Sound Waterboarding Fest, będąc pierwszym festiwalem BDSMuzik w Polsce, stosuje przyjęty poprzez tradycję tej kultury model płatności. Z powodu bardzo wysokiego poziomu, jaki oferuje line up festiwalu, jak też z powodu małej rozpoznawalności na świecie miasta, jakim jest Kutno, po stronie organizatorów nie możemy liczyć na przyjazd „pikników”, dzięki którym festiwale BDSMuzik, będące w Berlinie lub Tokio, generują przychód pozwalający na notowanie dochodu.

Pomimo artystycznego sukcesu poprzednich edycji, jak też międzynarodowo pozytywnego feedbacku, na Sound Waterboarding Fest przyjeżdżają głównie odbiorcy w profilu die hard, którzy są zaangażowani do końca, z tego tytułu nie płacąc za bilet wyjścia. Jest to trudność pod względem finansowania Festiwalu.

Rezultaty: Światowej klasy festiwal muzyki BDSM wykonywanej na najwyższym poziomie w profesjonalnie dedykowanej przestrzeni pomagazynowej. Na chwilę obecną mamy potwierdzone bookingi od najważniejszych światowych nazwisk w tym gatunku, takich jak m. in. Purgatorius (Luksemburg), Napalm X Fisting (Czechy), jak też występujący na świecie polski DJ ÜberFritzl.

Środki własne:
a) żwir 23 t
b) tłuczona cegła 19 t
c) tłuczone szkło 8 t
d) drut miedziany 63 m
e) trytytki 300 szt.
f) apteczka pierwszej pomocy medycznej 2 szt.
g) profesjonalne oświetlenie
h) profesjonalny system nagłośnieniowy
i) roll-bar posiadający koncesję zezwalającą na alkohol
j) toi toi 6 szt.

Kamil Szuszkiewicz

grafika: Piotr Bartos